E-poštatajnistvo@bolnisnica-go.si

ZAHVALA DONATORJEM V ČASU EPIDEMIJE COVID-19

Spoštovani poslovni partnerji, družbe, podjetniki, posamezniki…

Zaposleni Splošne bolnišnice »dr. Franca Derganca« Nova Gorica se zahvaljujemo vsem, ki ste v času epidemije kakorkoli prispevali, da bi nam olajšali delo ter zagotovili boljšo zdravstveno oskrbo in obravnavo naših bolnikov. Hvaležni smo vam za vsako donacijo, ki smo jo dobili, še posebej pomembne so bile za nas donacije medicinske opreme in zaščitne opreme, ki je nujno potrebna pri vsakodnevnem delu v bolnišnici.

Predvsem hvala za pomoč v času, ko smo bili najbolj ranljivi ter v bojazni k najhujšemu možnemu scenariju in ko so bile dobave prepotrebne opreme in storitev zelo otežene. Zahvala gre vsem vam podjetjem in posameznikom za donacije, kakor tudi vam spoštovani uporabniki naših zdravstvenih storitev, ki ste upoštevali naša navodila in naše ukrepe, tako da do hujšega ni prišlo.

Prejeli smo številne donacije s strani ustanov, podjetij in posameznikov, za kar se vam najlepše zahvaljujemo. Iskrena hvala:

• Družbi Salonit Anhovo, d. d., za donirana sredstva v višini 18.477,53 Eur za nakup videolaringoskopa.

• Družbama E 3, d. o. o., in Elektro Primorska, d. d., za donirana sredstva v višini 21.790,50 Eur za nakup ventilatorja Puritan Bennet 980.

• Območni obrtni podjetniški zbornici Nova Gorica za donirana sredstva v višini 1.500 za nabavo zaščitne opreme.

• Podjetju Konem Color, Ozeljan d.o.o., za donacijo mask s filtrom v vrednosti 1.596,66 Eurov.

• Javnemu zavod za gasilsko in reševalno dejavnost - Gasilski enoti Nova Gorica za postavitev šotorov z ogrevanjem ter pomoč pri postavitvi zabojnikov.

• Prostovoljnemu gasilskemu društvu Šempeter pri Gorici za prevoz brisov SARS-2 na Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo v Ljubljani.

• Mestni občini Nova Gorica za prevoz brisov SARS-2 na Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo v Ljubljani.

• Upravi Republike Slovenije za zaščito in reševanje za dovoz in postavitev zabojnikov, dovoz osebne varovalne opreme in ventilatorjev.

• Družbi Mahle Electric Drives Slovenija, d.o.o., za pomoč pri postavitvi zabojnikov.

• Družbi Ljubljanske mlekarne za donacijo 500 jogurtov in 100 sladoledov.

• Podjetju Roiss, d. o. o.,- distribucijski partner za Red Bull za donacijo napitka Red Bull

• Gostilni Raheli, ki jev sklopu dobrodelne akcije Brezplačni obroki za naše junake dala donacijo 20-tih kosil

• Turistični kmetiji Arkade Cigoj, Arkade turizem Silva Cigoj, s. p., ki je v sklopu dobrodelne akcije Chefs Care, poskrbela za enkratno pogostitev

• Podjetju Stada, d.o.o., ki so večkrat dostavili pice.

• Družbi Mercator, d. d., ki je v sklopu dobrodelne akcije Minute za junake, 30 dni zalagal z različnimi kulinaričnimi dobrotami.

• Društvu elektronikov Slovenije za donacijo vizirjev.

• Podjetju Medigo, d. o. o., za donacijo vizirjev in dveh brezstičnih termometrov.

• Družbi Kolektor CPG, d. o. o., za donacijo 8.000 kirurški mask.

• Družbi Novo Nordisk, d. o. o., za donacijo 1.500 Eurov za nakup zaščitne in varovalne opreme.

• Podjetju BlueOcean Gaming, d. o. o., za donacijo mask.

• Podjetju Gedeon Richter, d. o. o., za donacijo mask tipa FFP2 v višini 217,40 Eurov.

• Družbi Hit, d. d., za ponujeno pomoč v primeru potrebe prenočišča za zdravstvene delavce bolnišnice.

P. s.: Če smo koga v zahvali nenamerno izpustili, se mu za to iskreno opravičujemo.

Še enkrat iskrena hvala za vaš prispevek, za vašo humanost in solidarnost!

Vodstvo SB Nova Gorica s sodelavci